Chaloupka u lesa

Kontakt

Iveta Hejlová
Dvory nad Lužnicí 139
378 08 Dvory nad Lužnicí

Mobil: +420 737 826 501
+420 732 447 794

E-mail: IvetaHejlova(zavinac)centrum.cz Dvory nad Lužnicí - mapa

Tipy na výlety

Suchdol nad Lužnicí
Suchdol nad Lužnicí je malé městečko, kterým protéká řeka Lužnice, velmi oblíbená u vodáků. Velké oblibě se také těší místní pískovna, která je známá pro letní koupání.

www.suchdol.cz

Třeboň
Třeboň Třeboň je krásné lázeňské město. Nachází se zde Lázně Aurora a Bertiny lázně, které jsou známé pro blahodárný účinek rašeliny. V Třeboni je dále mnoho kulturních památek. Patří k nim například renesanční zámek, pivovar, Mariánský sloup, Schwarzenberská hrobka a mnoho dalších. Neodlučitelnou součástí Třeboně jsou rybníky.
www.mesto-trebon.cz
Nové hrady
Nové hrady jsou obklopeny Novohradskými horami, které jsou známé svou krásnou a téměř nedotčenou přírodou. V Nových Hradech se nachází Hrad Nové Hrady, tvrz Cuknštejn, Klášter Božího Milosrdenství a mnoho dalšího.
www.novohradky.info/tipynavylet.html
Terčino údolí
Třeboň Terčino údolí je národní přírodní památka v údolí říčky Stropnice. Tento park vybudoval hrabě Jan Nepomuk Buquoy a to na žádost své manželky Terezie, po které nese název. Součástí parku je mimo jiné uměle vytvořený vodopád.
www.novohradky.info/tercinoudoli.html
Gmünd
Gmünd je rakouské město nacházející se nedaleko česko-rakouských hranic. Českými turisty jsou vyhledávány tamější solné lázně Sole-Felsen-Bad.
http://cz.sole-felsen-bad.at

V okolí obce Dvory nad Lužnicí se nachází ještě mnoho jiných zajímavých měst a vesnic, které vybízejí k jejich navštívení. Jsou jimi například města České Budějovice, Jindřichův Hradec nebo Chlum u Třeboně a mnoho dalších.
TIPY PRO CYKLISTY
Třeboňsko je známe svou rovinatou krajinou, která je jak stvořená pro nenáročnou cykloturistiku. Nachází se zde několik značených cyklotras, ale také naučné cyklostezky, které se stávají rok od roku oblíbenější.
Naučné cyklistické stezky na Třeboňsku:
Okolo Třeboně (39 km)
Rožmberk (22 km)
Pamětí Vitorazska (89 km)

http://www.trebonsko.cz/cyklotrasy-mapy